4. ročníky na dopravním hřišti v Mohelnici

19.05.2016 06:05

V pondělí 9. května se čtvrťáci vydali podruhé v tomto školním roce na dopravní hřiště v Mohelnici. Slunečné ráno slibovalo krásný den, ale v autobuse panovala nervózní atmosféra. Podaří se testy a praktické jízdy podle předpisů, získáme průkaz cyklisty?

Děti se s mohelnickým hřištěm a požadavky seznámily už na podzim. Ve 2. pololetí většina z nich navštěvovala dopravní kroužek, a tak už zbývalo jen jediné – úspěšně vykonat zkoušku tzn. odpovědět správně nejméně 15 z 20 testových otázek, znát  vybavení  jízdního kola a projet hřiště maximálně s 5 trestnými body.

Testy psát jako první šla 4. A. Žáci 4. B dostali startovní čísla, prošli si ještě jednou dráhu a už mohli podle pokynů vyrazit. Po počátečních opatrných rozjezdech rychle zapomněli na nervozitu a někteří bohužel  i na dopravní předpisy a rychle hřištěm projížděli.   Asi to chtěli mít brzy za sebou. Po přestávce a svačině se role obrátily. U testů se potila 4. B a 4. A kroužila na kolech po hřišti.

A jak to dopadlo? Z 31 žáků 1 žák získal příliš trestných bodů  při jízdách a bohužel průkaz cyklisty neobdržel. Dalších 14 žáků neuspělo z testů. Tady je možné napsat opravný  test, ale až ve škole. Takže z Mohelnice odjelo s průkazem cyklisty jen 16 žáků. Po opravných testech získalo k velké radosti průkaz dalších 11 žáků.  

Přejeme žákům na silnicích bezpečné chvilky v roli cyklisty.

                                                                                                                                                                       DM a RK