Beseda tříd 6. A a 6. B v Městské knihovně v Hanušovicích

03.04.2017 07:29

Každý z nás si jistě pamatuje ty vzácné chvilky před usnutím, kdy jsme se jako malé děti těšili na pohádku, kterou nám přečte maminka. Knížky pro nás znamenaly krásné obrázky, tajuplné příběhy a hezké chvilky s rodiči. Dostat knížku na Vánoce, k narozeninám, to byla radost.

     Avšak děti nám dospívají a knížky nějak ztrácejí na popularitě. V dnešní hektické době není jaksi čas sednout si s knihou a začíst se do neznámého obsahu. On by se čas našel, avšak na plné čáře u dnešní mládeže vyhrávají mobily, notebooky, tablety, DVD přehrávače. Kdo není na facebooku, neexistuje, kdo nezná youtube, není  „in“.  Proto každý rok žáci naší základní školy navštěvují Městkou knihovnu v Hanušovicích a zde se jim snaží paní učitelky i paní knihovnice ukázat krásu knih. Každé setkání s knihou je pro naše děti přínosné. A v městské knihovně najdeme nejen zajímavé povídky, romány, ale i spoustu výpravných encyklopedií, časopisy různého zaměření, komiksy a jako novinku i audioknihy.

     Dne 30. března 2017 se do knihovny vydala nejprve třída 6. A a poté třída 6. B. Paní knihovnice měly přichystanou besedu o dětské literatuře, kterou oživily nabídkou nejnovějších knih pro naši věkovou kategorii a dokonce i sbírkami vtipných básní, týkajících se problémů dnešní mládeže. Následně se žáci rozdělili do skupinek a stali se z nich na chvíli autoři komiksů.  Na závěr se děti mohly samostatně porozhlédnout po knihách, časopisech, které Městská knihovna nabízí.  A není divu, že opravdu každý si našel to své.  Toto bylo cílem návštěvy knihovny – ukázat i „nečtenářům“, že kniha je vždy dobrým kamarádem i rádcem.

     Touto cestou bychom chtěli poděkovat pracovnicím Městské knihovny v Hanušovicích – paní Tomíčkové a Šmotkové  - za příkladnou spolupráci se Základní školou Hanušovice. Paní knihovnice si vždy udělají na naše žáky čas a vždy přijdou s něčím novým, čím děti zaujmou.

                                                                                Anna Podgrabinská – vyučující ČJ v 6.A a 6.B