Exkurze 8. a 9. ročníku na Praděd

08.10.2015 07:02

Dne 24. 9. 2015 jsme se školou vyrazili na Parděd. Vystoupili jsme v Karlově Studánce a odtud jsme se vydali na chatu Barborku. První část cesty bala náročná, ale potom to už ubíhalo rychle. 

Když jsme na Barborku dorazili, dali jsme si polévku a šli jsme dál. Po ce stě naštěstí nefoukalo a nebyla mlha. Jak jsme vyšli na Paraděd, vyjeli jsme si výtahem na vyhlídku. Chvíli jsme poseděli, nasvačili se a mohli jsme pokračovat dál. Další zastávka byla Svýcárna. 

Tam jsem si dali další polévku, chvíli si odpočinuli a šli jsme dál. Když jsme dorazili na Červenohorské sedlo, tak jsme si opět chvíli odpočinuli a poté nás čekalo ještě 4 km cesty do Koutů. Kousek jsme šli po kamenité cestě, ale potom lesem a po louce. 

Když jsme došli k autobusu, byli jsme rádi, že si můžeme sednout a jet domů. A jelikož všechny bolely nohy, tak nás druhý den do školy přišlo jen 11, ale všem se výlet určitě líbil.

 

Klára Sedlačíková, 9.A

 

Dne 24. 9. jsme se se školou vydali na Praděd. Autobusem jsme přijeli do Karlovu Studánky a odsusd už jsme šli po svých. První část cesty byl náročná, po malé zastávce jsme si odpočinuli a vyrazili dál. 

Další zastávka byla na chatě Barborce, kde si většina z nás dala jíslo, zdrželi jsme se tam asi půl hodiny a pak jsme vyrazili dál. Po dalších menších zastávkách jsme úspěšně dorazili na Praděd. 

Někteří z nás si vyjeli na vyhlídku, někteří si dali jídlo v restauraci, někteří jen seděli a odpočívali. Potom se jen udělala společná fotka a vydali jsme se dál. Další malé zastávky byly na chatě Švýcárna a na Červenohorském sedle. 

Naonec jsme došli do Koutů nad Desnou, kde na nás čekal autobus, který nás odvezl zpátky do Hanušovic. Všichni byli unavení, ale myslím, že se všem výlet líbil.

 

Denisa Šolcová, 9.A