Okresní finále v atletickém Poháru rozhlasu 2013

15.05.2013 10:05
Okresní finále v atletickém Poháru Rozhlasu 2013

    Dne 7. května 2013 se naše škola zúčastnila na Tyršově stadiónu v Šumperku okresního finále v atletickém „Poháru Rozhlasu“ žáků základních škol a nižších gymnázií.

    Na okresním finále mezi s sebou soupeří školy z celého okresu Šumperk. Vzhledem k tomu, že se závodů zúčastňují i sportovní školy, zaměřené na rozšířenou výuku tělesné výchovy, především pak atletiky, je konkurence v jednotlivých disciplínách opravdu veliká.

    Naše škola nedisponuje takovým všestranným sportovním areálem a vybavením, ale i přesto se těchto závodů naši žáci zúčastňují a mohou si tak mezi ostatními vrstevníky z jiných škol vyzkoušet všechny atletické disciplíny „oficiálním závodním způsobem“, které provádí v rámci výuky tělesné výchovy na naší škole. Pro žáky je to tedy i určitá forma motivace, změřit síly s jinými žáky z jiných škol.

 

Soutěžilo se v těchto disciplínách:

    Sprinterský běh na 60 m, vytrvalostní běhy na 600, 800, 1000 a 1500 m,

štafetové běhy na 4 x 60 m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem a vrh koulí.

 

Výsledky našich družstev:

 

Mladší žákyně 6. – 7. třída (štafeta 4 x 60 m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem, 600 m)

Jmenovitě:

Vénosová Barbora, Merčáková Karolína, Brostíková Lucie (6. B), Cholevová Tereza, Fictumová Kamila, Hrůzková Lucie, Kreifová Nikola (7. A), Recová Alexandra, Tihlaříková Dagmar (7. B)

 

Celkové umístění: 15 místo z 15 škol

 

Mladší žáci 6. – 7. třída (štafeta 4 x 60 m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem, 1000 m)

Jmenovitě:

Jurča Rostislav (6. B), Šťastný Jakub, Fibich Radek, Majzner Adam (7. A), Felner František, Vítek Jakub, Brázda Ondřej, Kadlec Kryštof (7. B)

 

Celkové umístění: 12 místo z 18 škol

 

Starší žákyně 8. – 9. třída (štafeta 4 x 60 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, 800 m)

Jmenovitě:

Jarošová Lenka, Bugnová Natálie, Geistová Lenka (8. A), Morongová Hana, Winterová Romana, Horvátová Šarlota, Davidová Karolína (9. A), Slováčková Michaela, Kurková Andreda, Geistová Adriana (9. B)

 

Celkové umístění: 15 místo ze 17 škol

 

Starší žáci 8. – 9. třída (štafeta 4 x 60 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, 1500 m)

Jmenovitě:

Zatloukal Petr (8. A), Dvořák Jan, Křenek Lukáš (8. B), Ondráček Jakub, Schwarzer Filip, Sedlačík Lukáš (9. A)

 

Celkové umístění: 16 místo z 19 škol

   

 

            

 

                                                                     Za ZŠ Hanušovice, kabinet Tv a sportu, Mgr. Tomáš Rajnoha a Mgr. Yvona Jánová