Okresní finále v atletickém Poháru rozhlasu 2017

12.05.2017 08:49

    Dne 11. května 2017 se naše škola zúčastnila na Tyršově stadiónu v Šumperku okresního finále v atletickém „Poháru rozhlasu“ žáků základních škol a nižších gymnázií.

    Na okresním finále mezi s sebou soupeří školy z celého okresu Šumperk. Vzhledem k tomu, že se závodů zúčastňují i sportovní školy, zaměřené na rozšířenou výuku tělesné výchovy, především pak atletiky, je konkurence v jednotlivých disciplínách opravdu veliká.

    Naše škola nedisponuje takovým všestranným sportovním areálem a vybavením, ale i přesto se těchto závodů naši žáci zúčastňují a mohou si tak mezi ostatními vrstevníky z jiných škol vyzkoušet všechny atletické disciplíny „oficiálním závodním způsobem“, které provádí v rámci výuky tělesné výchovy na naší škole. Pro žáky je to tedy i určitá forma motivace, změřit síly s jinými žáky z jiných škol.

 

Soutěžilo se v těchto atletických disciplínách:

    Sprinterský běh ze startovních bloků na 60 m, vytrvalostní běhy na 600, 800, 1000 a 1500 m, štafetové běhy na 4 x 60 m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem a vrh koulí.

 

Výsledky našich družstev:

 

Mladší žákyně 6. – 7. třída (štafeta 4 x 60 m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem, 600 m)

Jmenovitě:

Turková V., Lai Linh Khánh, Koletschková M. (všechny 7. A), Svorová M., Topolanová S., Kreifová A., Pavlínová K., Morongová E., (všechny 7. B)

 

Celkové umístění: 6. místo ze 17 škol

 

Mladší žáci 6. – 7. třída (štafeta 4 x 60 m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem, 1000 m)

Jmenovitě: Marčan R., Novák J., Janeček P. (všichni 6. A), Pokuta E., Paliesek P., Kupčík V., (všichni 7. A), Přibyl J. (7.B)

 

Celkové umístění: 9. místo z 15 škol

 

Starší žákyně 8. – 9. třída (štafeta 4 x 60 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, 800 m)

Jmenovitě:

Kremličková N., Sklenářová T., (obě 8. A), Fluxová B., Šimková A., Tabačárová T., (všechny 8. B), Vránová G., Morongová M., Jánová D., Turková K. (všechny 9. A)

 

Celkové umístění: 11. místo ze 16 škol

 

Starší žáci 8. – 9. třída (štafeta 4 x 60 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, 1500 m)

Jmenovitě: Marinov T., Marinov J., Bratina D., (všichni 8. A), Čunta M., Ngo D., (oba 8.B), Pavlín P., Pavlů J., (oba 9. A)

 

Celkové umístění: 11. místo ze 17 škol

   

Pochvala patří všem zúčastněným závodníkům na snahu a předvedené výkony.

Speciální poděkování však patří Danielu Bratinovi z 8. A, který ve své kategorii vyhrál soutěž ve skoku dalekém z celkového počtu 43 závodníků výkonem 5,15 cm.!

 

                                                    Za kabinet Tv - Mgr. Tomáš Rajnoha, Mgr. František Roch

Foto jednotlivých disciplín:

 

Foto našich družstev:

Mladší žákyně:

 

Mladší žáci:

 

Starší žákyně:

 

Starší žáci: