Okresní kolo dopravní soutěže

15.05.2015 12:03

7.5.2015 se konalo okrskové kolo dopravní soutěže mladých cyklistů v Mohelnici. Obě naše družstva obsadila 1. místo a tedy postoupila do kola okresního. Takto tomu bývá téměř každý rok – ne vždy získáme 1. místo, ale vždy alespoň jedno naše družstvo postupuje do dalšího kola soutěže.  V okresním kole již soutěží jen ti nejlepší z jednotlivých okrsků – Mohelnicka, Zábřežska a Šumperska. Letos se konala tato soutěž 13.5.2015 opět v Mohelnici.

Dopravní kroužek začal na naší škole fungovat po jisté pauze v roce 1997. Od té doby naši cyklisté pravidelně obsazují přední místa v okrskové i okresní soutěži v Mohelnici. Avšak dosud se nám nepodařilo získat 1. místo v okresním kole – a tedy postoupit do kraje. Až letos se na nás usmálo štěstí (nebo to nebylo štěstí, ale poctivá příprava?). Naše starší družstvo ve složení Jan Donoval, Daniel Novák, Nikola Kreifová a Alexandra Recová  bylo opravdu nejlepším v okresním kole dopravní soutěže a získalo výborné 1. místo a tedy postupuje do kraje.

Stejně jako v okrskové soutěži byl nejlepším cyklistou ze všech soutěžících žák naší školy – Daniel Novák, i v okresním kole byl jeden z nejlepších náš žák – tentokrát Jan Donoval! Gratulujeme našim žákům k vynikajícímu výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Avšak nesmíme zapomenout ani na naše mladší žáky. Někteří z nich se letos poprvé účastnili dopravní soutěže a rovněž obsadili velice pěkné 2. místo v okrese. Mladší družstvo tvořili žáci Jakub Novák, Daniel Svoboda, Kateřina Fedáková a Klára Ludvíková. I jim děkujeme za svědomitou přípravu a blahopřejeme k úspěchu!