Přespolní běh 2012

04.10.2012 11:46

Přespolní běh žáků II. stupně

Okrskové kolo

Dne 26. 9. 2012 se naši žáci z II. stupně (6. – 9. třída, kluci, holky) zúčastnili okrskového kola v přespolním běhu v Rudě nad Moravou. Závodníci soutěžili v těchto 4 kategoriích:

1. III. D – dívky 6. – 7. třída, (délka trati – 1500 m)
  2. III. CH – chlapci 6. – 7. třída, (délka trati – 1500 m)
  3. IV. D – dívky 8. – 9. třída, (délka trati – 2000 m)
  4. IV. CH – chlapci 8. – 9. třída, (délka trati – 3000 m)

Úkolem všech závodníků bylo překonat běžeckou trať v členitém terénu (pole, lesní kamenitá cesta, vodní překážka apod..) a v co nejlepším umístění doběhnout do cíle. V každé kategorii soutěžilo 6 žáků z dané školy

a součet 4 nejlepších se při doběhu do cíle z každé školy počítal do celkových výsledků.

Výsledky a pořadí škol se počítaly tak, že škola, která získala nejnižší součet pořadí 4 nejlepších závodníků při doběhu do cíle, vyhrála.

V každé kategorií soutěžily na okrskovém kole 3 školy (ZŠ Ruda nad Moravou, ZŠ Staré Město p. Sněžníkem, ZŠ Hanušovice)

Výsledky jednotlivých kategorií v okrskovém kole:

Kategorie III. D – 2. místo

Kategorie III. CH – 1. místo

Kategorie IV. D – 2. místo

Kategorie IV. CH – 2. místo

Okresní kolo

Dne 3. 10. 2012 se všechny naše družstva, která se probojovala z okrskového kola, zúčastnila kola okresního. Závodilo se na stejné běžecké trati a ve stejných vzdálenostech jako u kola okrskového. Mezi školami však byla mnohem větší konkurence běžců, kterých se na startovní čáře potkalo v každé kategorii min. 60! Počet škol oproti okrskovému kolu byl také vyšší. V každé kategorii startovalo min. 9 škol.