Přespolní běh

17.09.2014 08:29

Přespolní běh žáků II. stupně

OKRSKOVÉ KOLO

Dne 12. 9. 2014 se naši žáci z II. stupně (6. - 9. třída, kluci, holky) zúčastnili okrskového kola v přespolním běhu v Rudě nad Moravou. Závodníci soutěžili v těchto 4 kategoriích:

1. III. D - dívky 6. - 7. třída, (délka trati - 1500 m)
  2. IV. D - dívky 8. - 9. třída, (délka trati - 1500 m)
  3. III. CH - chlapci 6. - 7. třída, (délka trati - 1500 m)
  4. IV. CH - chlapci 8. - 9. třída, (délka trati - 3000 m)

Úkolem všech závodníků bylo překonat běžeckou trať v členitém terénu (pole, lesní kamenitá cesta, vodní překážka apod..) a v co nejlepším umístění doběhnout do cíle. V každé kategorii soutěžilo 6 žáků z dané školy a součet 4 nejlepších se při doběhu do cíle z každé školy počítal do celkových výsledků.

Výsledky a pořadí škol se počítaly tak, že škola, která získala nejnižší součet pořadí 4 nejlepších závodníků při doběhu do cíle, vyhrála.

V každé kategorií soutěžily na okrskovém kole 4 školy (ZŠ Ruda nad Moravou, ZŠ Štíty, ZŠ

OKRESNÍ KOLO

Dne 16. 9. 2014 se naše dvě družstva, která se probojovala z okrskového kola (obě ve starší kategorii), zúčastnila kola okresního, které se konalo na SOŠ v Šumperku. Závodnici běhali v každé kategorii o něco delší vzdálenosti než v kole okrskovém a v podobném terénu. Mezi školami však byla mnohem větší konkurence běžců, kterých se na startovní čáře potkalo v každé kategorii min. 60! Počet škol oproti okrskovému kolu byl také vyšší. V každé kategorii startovalo 10 - 12 škol.