Přespolní běh

06.10.2016 13:55

OKRSKOVÉ KOLO

Dne 27. 9. 2016 se naši žáci z II. stupně (6. - 9. třída, kluci, holky) zúčastnili okrskového kola v přespolním běhu v Hanušovicích. Závodníci soutěžili v těchto 4 kategoriích:

1. III. D - dívky 6. - 7. třída, (délka trati - 2000 m)

2. IV. D - dívky 8. - 9. třída, (délka trati - 2000 m)

3. III. CH - chlapci 6. - 7. třída, (délka trati - 2000 m)

4. IV. CH - chlapci 8. - 9. třída, (délka trati - 3000 m)

Úkolem všech závodníků bylo překonat běžeckou trať v členitém terénu kolem fotbalového areálu v Hanušovicích - (hráz kolem řeky Moravy, lesní kamenitá cesta nad hřištěm s prudkým stoupáním, příkrý běh z hynčické cesty apod.) a v co nejlepším umístění doběhnout do cíle. V každé kategorii soutěžilo 6 žáků z dané školy a součet 4 nejlepších se při doběhu do cíle počítal do celkových výsledků.

Výsledky a pořadí škol se počítaly tak, že škola, která získala nejnižší součet pořadí 4 nejlepších závodníků při doběhu do cíle, vyhrála.

V každé kategorií soutěžily na okrskovém kole dvě školy - (domácí ZŠ a MŠ Hanušovice a hosté ZŠ Staré Město p. S.)

Výsledky jednotlivců v jednotlivých kategoriích v okrskovém kole:

Kategorie III. D (6. - 7. tř.)

1. Sára Topolanová        (ZŠ a MŠ Hanušovice)

2. Adéla Čupková           (ZŠ Staré M. p. S.)

3. Marie Koletschková    (ZŠ a MŠ Hanušovice)

Kategorie IV. D (8. - 9. tř.)

1. Anna Langrová

2. Lenka Jánová             (všechny ZŠ Staré M. p. S)

3. Simona Karabcová

Kategorie III. CH (6. - 7. tř.)

1. Jonáš Rezdovič

2. Patrik Done                (všichni ZŠ Staré M. p. S)

3. Erik Done

Kategorie IV. CH (8.- 9. tř.)

1. František Kratochvíl     (ZŠ Staré M. p. S.)

2. Petr Pavlín                  (ZŠ a MŠ Hanušovice)

3. Jiří Marinov                 (ZŠ a MŠ Hanušovice)

Výsledky jednotlivých kategorií hanušovické školy v okrskovém kole:

Kategorie III. D - 1. místo

Kategorie IV. D - 2. místo

Kategorie III. CH - 2. místo

Kategorie IV. CH - 2. místo

OKRESNÍ KOLO

Dne 6. 10. 2016 se naše jedno družstvo mladších holek, které se probojovalo z okrskového kola, zúčastnilo kola okresního, které se konalo na SOŠ v Šumperku.

Naše mladší běžkyně (6. - 7. třída) soutěžily ve své kategorii v podobném terénu jako v kole okrskovém. Běhaly v polním členitém terénu za budovou Střední odborné školy zemědělské v Šumperku.

Mezi zúčastněnými dívkami však byla mnohem větší konkurence běžkyň, kterých se na startovní čáře potkalo 55. Počet škol oproti okrskovému kolu byl také vyšší, startovalo 10 škol.