Schůzky v květnu 2014

25.06.2014 12:13

V květnu naší hlavní akcí byla návštěva IQ parku v Liberci. Jestliže budete mít o prázdninách čas, přemluvte rodiče k výletu do Liberce. V několika podlažích je zde soustředěno obrovské množství pokusů všeho druhu, které si můžete zkoušet tak dlouho, jak se vám líbí. Projdete zde zrcadlovým bludištěm, zkusíte si před kamerou předpovídat počasí, vyrobíte si bubliny tak veliké, že se do nich vlezete od hlavy až k patě, projdete se po palubě potápějícího se Titaniku, lehnete si na lůžko pobité hřebíky a bude z vás fakír, vyrobíte si sami elektřinu, vyluštíte si různé hlavolamy, zahrajete si s mnoha kyvadly, ve vodním sále si prozkoumáte různá čerpadla, vyrobíte si sami vodní vír,… Toto je jen část pokusů, které se vám jistě zalíbí – a to nejen dětem, ale i dospělým. Z IQ parku v Liberci neodejde nikdo zklamaný. I nám se návštěva velice líbila.

V červnu jsme se zase vrhli na pokusy s mikrovlnnou troubou – víte, jak krásně svítí úsporná žárovka v mikrovlnce? Nebo jak se tam sama zapálí prskavka? Nebo co udělají bonbony marsmallow či nafukovací balonek naplněný troškou vody? Anebo jaká je to bomba, když v mikrovlnce vybouchne vejce?

Ale také venku jsme se vyřádili s pokusy – vyzkoušeli jsme si třeba gejzír, který vytryskne, když do coca coly vhodíte mentos bonbony. Nebo jsme si prověřovali setrvačnost při kolotoči kbelíku s vodou a také jsme si vyrobili vlastní bublifuk a foukali maxi i minibubliny.