Školní vícedenní výlet čtvrtého a sedmého ročníku

26.06.2017 07:56

    Ve dnech 19. – 21. června se žáci tříd 4. B, 7. A a 7. B zúčastnili vícedenního výletu na letním táboře Černý Potok u Vidnavy. Cyklokemp Černý Potok, jak zní pravý název, se nachází v nádherné přírodě Rychlebských hor a je velice vyhledávaným a oblíbeným místem letních pobytových táborů.

    Náplní pobytu bylo především atraktivní sportovní vyžití formou hry, přiměřené a vhodné věku a fyzickým schopnostem pod vedením zkušených instruktorů. Cílem a smyslem výletu bylo tedy upevnění kamarádských vztahů mezi dětmi a zlepšení spolupráce v třídních kolektivech. Třída 4. B měla téma výletu „Tři posvátné předměty Vikingů“ a sedmé ročníky měly téma „Kdo přežije“.

    První den náš všechny rozdělili do jednotlivých družstev a instruktoři nám vybrali svolávací hudbu a při jejím znění jsme museli všeho nechat a sběhnout na určené místo.

    Každé ráno začínalo téměř stejně. Budíček, hygiena, rozcvička snídaně apod. Po snídani se však program každý den odlišoval. Náš průběh nám nepatrně ovlivňovalo „děsné“ horko, a proto jsme s radostí využívali tamního Černého Potoka, který nám pokaždé přinesl příjemné osvěžení.

    V průběhu výletu jsme plnili např. tyto soutěže:

-        hráli jsme výcvikové, strategické a bojové hry,

-        koupali jsme se, potápěli a brodili v potoce,

-        plnili jsme různé soutěže na venkovním koupališti ve Velké Kraši,

-        podnikali jsme výlety do přírody a do města Vidnavy, kde jsme plnili různé zadané úkoly,

-        aj.

    O naše mlsné jazýčky se staral kuchař, který výborně vařil a o naše pohodlí, program a bezpečnost se kromě našich učitelů a instruktorů starali také další provozní zaměstnanci cyklokempu.

    V průběhu večerů jsme vytahovali pár přisátých klíšťáků a někteří z nás byli za celý den doštípani od komárů a dalšího různého hmyzu a příjemně unaveni. I přesto si ale myslíme si, že jsme si všichni výlet naplno užili.

    Velké poděkování patří našim učitelům, kteří nám výlet zorganizovali, ale také instruktorům a všem zaměstnancům tábora za to, že se o nás po celý výlet pěkně starali a snažili se nám pobyt co nejvíce zpříjemnit.

    Věříme, že podobný typ výletu zorganizujeme i příští školní rok.

 

Za vedoucí učitele: Tomáš Rajnoha, Dagmar Pěničková, Martina Svobodová a Petra Unzeitigová.

 

Foto: