Trip po Austrálii

01.02.2019 09:01

V pondělí a v úterý 7.-8.1.2019 naši školu navštívil cestovatel, pedagog a muzikant Mgr. Karel Kocůrek, který našim žákům zprostředkoval své zážitky z cest po Austrálii. Postupně se žáci prvního a druhého stupně dozvěděli řadu zajímavých faktů o Austrálii, viděli nespočet fotografií a videí, která jim přiblížila možnosti cestování po této zemi. Pan Kocůrek také přidal spoustu zajímavých způsobů jak na svých cestách ušetřit a upozornil nás na pravidla, která je dobrá při cestování dodržovat.

Hlavním cílem přednášky byla motivace žáků k výuce anglického jazyka. Nezapomenutelným zážitkem se stala přednáška pro žáky 9.tříd, pro které byla celá v anglickém jazyce. Ve zbývajících třídách 1. a 2. stupně proběhla přednáška v angličtině a zčásti i v češtině.

Komentáře některých žáků:

Přednáška byla dobrá a zajímavá, lektorovi šlo pěkně rozumět, dobře se anglicky vyjadřoval. Vcítil se do dobrodružství, které prožil v Austrálii. (třída 8.A)

Nejvíce nás zaujali papoušci Kakadu a klokani. Lektor byl vtipný a přátelský. Bylo to velmi zajímavé a naučili jsme se nová anglická slovíčka. Poprvé jsme měli možnost vidět město Sydney. Byli jsme překvapeni, že ve vysokých mrakodrapech nikdo nebydlí. (třída 4.B)

Přednáška mě bavila, sice jsem nerozuměla každému slovu, ale přesto jsem chápala význam vět. Jednou bych chtěla Austrálii určitě navštívit. (žákyně 9.B)

Shows from different places in Australia were very interesting. We learned a lot and the lecture was very pleased and we were not bored. (třída 9.B)

The lecturer spoke slowly and fluently English, he could understand. He explained our lives in Australia in a clear way. It was quite annoying. (třída 9.A)