Turistická vycházka na začátku školního roku

08.09.2015 06:00

Po slavnostním zahájení nového školního roku 2015/2016 v úterý 1. září s oficiálním přivítáním prvňáčků celá hanušovická škola ve čtvrtek vyrazila na turistickou vycházku. Počasí nám skutečně přálo, po letošních prázdninových vedrech nás čekal příjemný slunečný den.

Nejčastějším cílem výletníků byl Starý hrad. Tímto směrem vyrazili prvňáčci, kteří cestou trénovali matematiku -  počítali kachny v řece a pozorovali luční kobylky. Druháci zase hráli různé soutěživé hry a třeťáci se věnovali sbírání hub. Speciální třída s V.A  po cestě zpátky využila dětské hřiště na sídlišti. Osmáci a deváťáci dorazili až do samotného cíle cesty – Nové hrady a pozorovali nádherného mloka skvrnitého.

Čtvrťáci zamířili ke kostelu a na rozcestí do Habartic zažili menší dobrodružství se stádem krav, které je honily. Třída V.A vyrazila směrem do Raškova, ovšem cestou se potýkala s močály a bažinami.

Šesťáci pochodovali do Hynčic na Moravě a Včelín. Sedmáci posvačili v krásném zámeckém prostředí a od Penzionu Zámeček se kochali nádherným výhledem až na Vysokou.

Všichni účastníci si zaslouží pochvalu za sportovní výkon a doufáme, že letošní vykročení do školního roku bude opravdu zdařilé!

 

                                                                                                                                             DP