Velikonoce v hanušovické škole

29.03.2016 10:31

Na letošní velikonoční svátky se děti těšily již od pondělí. Zkrácený týden před prázdninami byl nazván Barevným a měli jsme červené pondělí, modré úterý a zelenou středu. Každý z nás měl alespoň část oblečení v příslušné barvě, a tak byly některé třídy opravdu vybarvené.

Velikonoční přípravy na 1. stupni vyvrcholily ve středu. Dopoledne si děti ve třídách v rámci projektového vyučování povídaly o velikonočních zvycích a tradicích. Naučily se nová říkadla, zazpívaly si jarní písničky. Vyráběly nejrůznější velikonoční dekorace, kreslily a malovaly, barvily vajíčka, pekly jidáše a perníky.

Paní učitelky z prvního stupně pro děti a jejich rodiče nachystaly Sportovně-velikonoční odpoledne. U vchodu školy děti obdržely kartičku, kam se zaznamenávala jejich účast v jednotlivých disciplínách. Musely mimo jiné zdolat nejrůznější velikonoční překážkové dráhy, prokázaly svoji zdatnost v hraní kuliček a zatloukání hřebíku. Luštily také rébusy. Po splnění všech úkolů ukázaly u stánku kartičku a jako odměnu obdržely velikonoční perník. Zde u stánku si s rodiči zakoupily své dopolední velikonční výrobky a přispěly tak na naše adoptovaná děvčátka v Africe.

Poděkování patří všem zúčastněným – dětem za jejich pěkné výrobky, paní učitelkám z prvního stupně za organizaci a rodičům, kteří přišli a podpořili tak celou akci!

                                                                                                                                                                                            DP