Vybíjená 2015

15.03.2015 21:01

    V měsíci březnu se vybraní žáci ze 4. a 5. ročníku zúčastnili školní sportovní soutěže ve vybíjené. Naše škola přihlásila do soutěže dvě družstva, chlapce a dívky.

    Vybíjená, jakožto samostatná sportovní hra, rozvíjí u žáků ve věkovém období od 10 do 12 let pohybovou motoriku a to především správnou techniku hodu. Jednotlivé pohybové schopnosti a dovednosti ve hře, pak připravují žáky na budoucí sportování.

    Jako první si své okrskové kolo dne 10. března v Hanušovicích odehrálo družstvo chlapců. Soupeři nám byli žáci ze ZŠ Bludov a ZŠ Staré Město p. S. Naše družstvo porazilo obě soupeřící školy a postoupilo do okresního finále do Šumperka.

    Následující den, tj, 11. března odehrály své okrskové kolo i dívky. Konalo se v tělocvičně na ZŠ Vodní v Mohelnici. Holky změřily síly s domácí Mohelnicí, ze ZŠ Loštice a ZŠ Ruda n. Moravou. Základní školu z Loštic dokázaly dívky porazit, ale na domácí Mohelnici a dívky z Rudy naše holky nestačily. V konečném součtu obsadily v okrskovém kole 3. místo.

     Dne 12. března se konalo na V. ZŠ V Šumperku okresní finále ve vybíjené v kategorii chlapců. Naši kluci se na okresní scéně prezentovali jako vítězové okrsku z Hanušovic. Společně s naší školou změřili síly i chlapci z těchto škol: V. a VI. ZŠ Šumperk, IV. ZŠ Zábřeh, ZŠ Vodní Mohelnice a ZŠ Vikýřovice. V silně nabité konkurenci dokázali naši kluci porazit pouze protihráče z Vikýřovic, ale i tak v konečném součtu bodů obsadili 4. místo z 6. škol.

Družstvo chlapců:

Nejedlý J., Muszynský J. (oba 4. A), Kupčík V., Koláček J. (oba 5. A), Ondráček F., Pavlín L., Přibyl J., Svoboda
D., Ščambura M., Vrzal V., Mareš F., Hanák D. (všichni 5. B).

Družstvo dívek:

Smékalová S., Lai Linh, Koletschková M., Ludvíková K., Rotterová K. (všechny 5. A), Fedáková K., Kreifová A., Malasková A., Morongová E., Pavlínová K., Svorová M., Topolanová S. (všechny 5. B).

Mgr. Tomáš Rajnoha

Foto: Okrskové kolo chlapci - Hanušovice

Foto: Okrskové kolo dívky - Mohelnice

Foto: Okresní finále chlapci - Šumperk