Výlet kroužku geocachingu "Po stopách Franze Schuberta"

30.03.2015 07:39

V sobotu 28.3. se kroužek geocachingu vydal do terénu na „loveckou“ výpravu s názvem „Po stopách Franze Schuberta“. Vlakem jsme jeli na zastávku Vysoké Žibřidovice, odkud jsme se pěšky vydali k soše Krista na hoře Olivetské, která se nachází na hřebenu zvaném Olejná mezi Vysokými Žibřidovicemi a Vysokou, a v jejíž blízkosti se nacházel náš první cíl.

Po úspěšném lovu jsme pokračovali na Vysokou, kde jsme v blízkosti kapličky měli druhý lov. Bohužel se nám ale velmi zhoršilo počasí a na Vysoké začalo regulérně sněžit a foukal nepříjemný vítr. Proto jsme se po svačině nevydali do Vojtíškova, jak bylo původně plánováno, ale dolů do Vlaského. Počasí se naštěstí během cesty umoudřilo, a tak jsme se vyškrábali k „Zámečku“, kde jsme potřetí zabodovali.

Ze „Zámečku" jsme cestou necestou sešli do údolí Moravy a následně se vydali ke Žlebskému vodopádu, kde jsme měli poslední cíl dne. Cestou od Žlebského vodopádu si ještě někteří členové kroužku odlovili keš “Morava 333 km“, kterou většina našla už na podzim, a po zhlédnutí práce bobrů na řece Krupé jsme se vydali k Hanušovicím.

Celkově lze sobotní lov hodnotit jako povedený, našli jsme všechny plánované kešky a prošli se probouzející jarní přírodou. Celkem jsme také ušli bezmála 14,5 km a udělali tak po zimě něco pro své zdraví. Další akce je plánována na sobotu 18. dubna, kdy „vyčistíme“ Vojtíškov i s okolím, který nám kvůli počasí tentokrát odolal.

 

PJ